Нова атракция – интерактивна компютърна игра, вече посреща посетителите на Мадарския конник – един от световните обекти на ЮНЕСКО в България. Тя е разработка на Арена Медиа – Русе, по поръчка на Регионален исторически музей Шумен.
Играта представя по забавен и познавателен начин десет от обектите на Националния историко-археологически резерват Мадара. Въпросно-отговорни композиции водят играещите по специален маршрут, за да стигнат до най-важния обект – Мадарския конник. Освен текстове и изображения, играта включва видео и завършва с пъзел. Играе се на голям съвременен киоск с интерактивна маса. Предназначена е за аудитория от любознателни малки и големи потребители.
Екип на реализацията: творческа концепция Димитър Липовански; графичен дизайн Матей Деведжиев; компютърна реализация Мирослав Първанов, Теодор Мечев; оригинална звукова среда Пламен Мирчев-Мирона; художник Огнян Балканджиев; текстове и фотоси д-р Даниел Руменов, Галя Атанасова, Регионален исторически музей Шумен; редактори текст проф. д-р Николай Ненов, Цвета Ненова; технически съветник Венцислав Михов.
Арена Медиа има дългогодишен опит в създаването на дигитално съдържание за музейни експозиции. Различни мултимедийни решения могат да се видят в Русе, Тутракан, Свищов, Стара Загора, Пловдив и на други места в България.
Мадарският конник е включен в списъка на ЮНЕСКО като културна ценност със световно значение, шедьовър на човешкия творчески гений, без аналог в Европа и част от изворите за ранната й история. Той е един от деветте световни паметници на материалното наследство на ЮНЕСКО в България.
Компютърната игра за НИАР Мадара става възможна, благодарение на кампанията на Billa България „Ние обичаме България“, която се фокусира върху Мадарския конник през 2017 г.
Аrenamedia.net
Архив за 2015-2018 година