Приключи Първият международен турнир по тенис на маса, догодина състезанието ще има и собствено име

Приключи Първият международен турнир по тенис на маса за мъже и жени. Тридневното състезание бе посветено на 70-годишнината на спорта тенис на маса в Разград и бе в спортна зала “Лудогорец“.

От чужбина отборите бяха три мъжки: от Турция, Гърция и Румъния и състезанието се проведе с три женски и осем мъжки тима – отборно и индивидуално. Гости на откриването бяха областният управител Петър Василев и спортният експерт в Община Разград Валери Бойчев. Участниците бяха поздравени от духовия оркестър към Центъра за работа с деца.
В отборната надпревара при жените Моника Цанева и Зарена Коева от Две могили бяха класа над другите два отбора, победиха ги с по 3:0 и станаха първи в първото издание на турнира. Втори се класира отборът „Лудогорец I” /Ивелина и Адриана Иванови/, а – трети – “Лудогорец II” /Сесил Кемалова и Димана Николова/.
В индивидуалната надпревара първа бе Зарена Коева, втора – Моника Цанева и трета – Адриана Иванова.DSC03370 (1)
При мъжете, освен от Турция, Гърция, Румъния и домакините, имаше отбори и от Търговище, Попово, Свищов и Русе. Играха в две групи, след групите първите два отбора играха на кръст. До финала се срещнаха „Дунав” – Русе и Румъния. С по-добра и по-качествена игра русенци победиха с 4:1. За третото място „Лудогорец” победи „Академик 2001” – Свищов с безкомпромисното 4:0.
В индивидуалното състезание участваха 36 състезатели, записаха и тенисисти от клубове, които нямаха отбори. И тук класата на русенци беше най-висока. Златният медал грабна Стефан Лъвчиев, среброто – Огнян Тончев /и двамата от „Дунав” – Русе/, а бронзът остана за разградчанина Шенол Ебазер.
Призьорите получиха купи, медали и парични награди, а всеки участник – тениска с логото на турнира и възпоменателна грамота за участие.
Организационният комитет на турнира отчита, че провеждането му е успешно и има амбицията догодина състазението да има и подходящо собствено име.
А сега то се случи заради съпричастността на: Община Разград, ”Амилум България”, ”ЕМ-ПАК”, ЕТ „Арко-Иван Пенев”, ”МАТ”, ”Полиграф”, ”Стинг”, ”Агросем”, ”Алфа-хим”, ”Пътконсулт”, ”Алфа –Трейд”, ”Власови Агро”, ”Техноматикс”, „Кем”, ”Булкорп”, ”Аутохелп”, ”Трансимпекс”, ”Млин”и ”Енерго монтаж”.