„Лудогорец“ се срина в Молдова, отстава му „А“ група

„Лудогорец“ се срина в Молдова и отпадна безславно от Шампионската лига още във втория предварителен кръг, което автоматично означава, че приключва участието си в европейските турнири, тъй като само класиране в следващата фаза му гарантираше участие поне в Лига Европа.
Загубата с 1:2 от „Милсами“ (1:3 общ резултат) ни праща директно в спомените, където две поредни години „Лудогорец“ направи великолепни резултати в евротурнирите. А сега… сега трябва да преглътне горчивия хап и да хвърли всички сили в родната „А“ група.
След мача миналата седмица писахме, че на разградския стадион не беше нашият, познатият „Лудогорец“. Тази вечер беше различно. Разградчани доминираха през целия двубой и създадоха куп положения, но… без голов завършек. „Лудогорец“ поведе още в 27-та минута чрез гол на Вандерсон, но след мното груба грешка веднага след това молдовците изравниха още в ответната атака.
Шансът остана на страната на разградчани, а в 72-та минута домакините останаха даже с човек по-малко на терена. „Милсами“ се затвори, за да пази резултата. „Лудогорец“ отвърна с тотален, но пак безголов щурм, а при една контраатака в 89-ата минута молдовският тим вкара втори гол чрез Петру Рацу.