„Лудогорец“ отнесе ЦСКА на „Армията“

„Лудогорец“ ЦСКА с 2:0 при гостуването си на „Българска армия“. Въпреки че от лагера на домакините се заканваха преди срещата и започнаха двубоя много грубо, това не притесни играчите на Георги Дерменджиев и те вече водят с 16 точки пред втория Левски и с цели 21 пред ЦСКА.
Разградчани стигнаха до попадение в 28-та минута. Тогава Козмин Моци с глава се възползва от подаване на Вандерсон от фаул и майсторски прати топката в мрежата на Георги Китанов.
В 41-та минута „Лудогорец“ нанесе втори удар. Йордан Минев се пребори за топката, която попадна в Марселиньо, Той изведе великолепно Вандерсон с левия крак, откъснал се през центъра сам срещу Китанов, последва подаване към Кафу и последният вкара в празната врата за 2:0.
В 60-та минута Лудогорец като по чудо не вкара трето попадение. Кешеру се откъсна зад защитата на ЦСКА и подаде не много добре към оставения сам Кафу. Бразилецът не успя да овладее добре топката, за да шутира фронтално срещу Китанов, което щеше да е почти сигурен трети гол.