Вандерсон и Марселиньо матираха „Левски“ с голове с глава

„Лудогорец“ спечели с 2:1 срещу „Левски“ в двубоя между първия и втория в Първа лига. Шампионите направиха обрат в Разград, за да постигнат 12-та си поредна победа в първенството. Орлите са вече на девет точки пред сините.
„Левски“ вкара рано чрез Бабатунде Адениджи, но след почивката Вандерсон и Марселиньо донесоха победата за домакините.

През първото полувреме „Левски“ показа добро лице, като се възползва от ранния гол. В шестата минута Веселин Минев пусна по лявото крило към Адениджи, който влезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл. Владислав Стоянов не се намеси добре и топката влезе във вратата.
До почивката „Левски“ беше добре организиран и не позволи на „Лудогорец“ да създава опасности.
През второто полувреме шампионите направиха пълен обрат с голове с глава на Вандерсон и Марселиньо.
От 50-та минута „Лудогорец“ взе инициативата и започна да атакува. В 52-та след ъглов удар Джонатан Кафу стреля с глава и улучи гредата. Веднага след това при нов корнер Боян Йоргачевич изби отлично.
В 70-та минута след центриране от ляво Вандерсон надскочи Минев и с глава изравни. Малко след това Дерменджиев се видя принуден да пусне в игра Марселиньо, който пропусна няколко среща заради травма. Националът донесе победата в 81-ата минута, когато също беше точен с глава.