19-годишните на „Лудогорец“ влязоха в шампионата с победа, 17-годишните – с равен

В много здрав мач, но без много голови положения тази вечер отборът на „Лудогоррец 19“ се наложи на собствен терен на старта в Елитната юношеска група с 2:0 над гостуващия тим на „Септември“ – София. За характера на мача говорят и половин дузината жълти картони, за играчите на терена.
Момчетата на Галин Иванов и Тодор Живондов успяха обаче да реализират два гола в две красиви устремни атаки и да влязат в първенството с три точки още от първия си мач.
На 29 август разградчани ще пътуват за Пловдив, където във втория кръг са гости на „Локомотив“.
По-рано днес „Лудогорец 17“ взе точка от „Ботев“- Пловдив след 0:0 като гост в първия мач от новия сезон на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 в „Коматево“ и бе наблюдаван от около 250 зрители. Двата тима направиха здрав сблъсък, изпълнен с голови положения и здрави влизания. Заключителните минути на срещата се проведоха при изключително тежки метеорологични условия, като над града под тепетата се изля проливен дъжд, който затрудни максимално отборите, съобщи официалният сайт на провдивчани.
Мачът е бил на приливи и отлива и за двата отбора, с множество единоборства и жълти картони. А в 63-та минута Канарчетата останали и с човек по-малко на терена заради директен червен картон на футболист на домакините.
Според програмата на шампионата и следващият мач на 17- годишните възпитаници на Юри Васев и Ангел Караиванов е с пловдивчани – „Спартак С94“. Срещата е на 1 септември на терените на „Гнездо на орли“.