Тази събота и неделя предстоят епични футболни дербита

Тази събота и неделя футболните фенове ще имат един незабравим уикенд. В двата почивни дни в различни държави ще се изиграят едни от най-вълнуващите мачове въобще през сезона.
Всичко запова в съботния следобяд, когато един срещу друг се изправят Манчестър Юнайтед и Арсенал. Класиката на английската Висша лига е с начален час 14:30.

В класирането домакините са шести с 18 точки, докато гостуващият тим върви четвърти с 24 и е само на две от лидера Ливърпул, който по-късно през деня гостува на Саутхемптън.

Двубоят на „Олд Трафорд“ ще бъде своеобразен тест доколко са основателни шампионските амбиции на лондончани, които по традиция протягат ръце към титлата през първата част на сезона, само за да ги отдръпнат празни в края.

Статистиката на Арсенал на „Олд Трафорд“ в последните 17 гостувания не вещае нищо добро – 13 загуби, 2 равни и едва 2 победи.

Неделният ден също ще ни остави без дъх.
От 15:00 Локомотив и Ботев ще се изправят един срещу друг в битката за Пловдив.
В 19:00 Фенербахче приема Галатасарай в голямото дерби на южната ни съседка.
Краят на този вълнуващ уикенд е за един от най-интересните градски сблъсъци в света, а именно Милан срещу Интер.