Румънска фиеста срещу „Славия“

„Лудогорец“ постигна нова победа в първенството на Първа лига. Шампионите победиха с 2:0 „Славия“ в мач от XIX кръг. Това бе дванадесети успех за Орлите в последнтите тринадесет срещи в шампионата.

Срещу „белите“ треньорът Антони Здравков даде почивка на някои титуляри. Натанаел и Лукоки не попаднаха в групата, Вандерсон остана резерва, а Сисиньо пропусна двубоя заради наказание.

Въпреки промените „Лудогорец“ имаше превъзходство през целия мач и нито за миг не остави съмнения кой е по-добрият отбор. Резултатът откри Козмин Моци в 37-та минута. Той изпрати топката с глава в мрежата след центриране от корнер.

В началото на втората част Марселиньо пропусна от чиста позиция. В 55-та минута реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа за фаул на Милен Гамаков срещу Якуб Шверчок. Зад топката застана Клаудио Кешерю, който с премерен удар покачи на 2:0. Това бе 15-ти гол за румънския нападател в Първа лига от началото на сезона.