Надал отново пречупи Гришо

Григор Димитров приключи участието си на „Мастърса“ в Мадрид. На четвъртфиналите българинът загуби от Рафаел Надал с 3:6, 4:6. Равносметката е, че Надал спечели шест от шестте срещи между двамата досега.
За първи път в кариерата си Гришо попадна сред осемте най-добри, но днес не успя да се справи с най-добрия играч на червено.
Двубоят започна с маратонски първи гейм, продължил десетина минути. Григор задържа подаването си и поведе с 1:0. При 1:1 хасковлията се пропука, допускайки първи пробив в двубоя, но върна пробива за 2:2. Надал направи нов пробив за 3:2 и стигна до 4:2. При 5:3 гейма испанецът проби втори път за крайното 6:3.
Вторият сет стартира с по едно разменено подаване, а при 1:1 се стигна и до пробив в полза на българина, който затвърди за 3:1. Надал веднага върна пробива за 3:3, а после стигна и до 4:3. Последва размяна на геймове до 5:4, при което Надал направи победния пробив – 6:4.