Малшанс за героичните Ханове

В Исперих се проведе квалификационен турнир, който е част от Републиканско първенство по волейбол за момчета до 15 години. В него участваха домакините от ВК „Хан Аспарух“, ВК „Нефтохимик“ (Бургас), ВК „Марек“ (Дупница) и ВК „Марица“ (Пловдив).
В първия мач исперихчани отвяха с 3:0 гейма бургазлии, като на моменти водеха с 10 точки разлика в резултата. На следващия ден победиха със същия резултат „Марица“ и като втори мач за деня трябваше да срещнат своя претендент за първото място – съставът на Дупница, като само класиралия се на първо място щеше да продължи по-нататък в шампионата.
„Хановете“ играха мъжки, с добър сервис и блокада. Мачът бе равностоен като цяло и се достигна до пети гейм, когато едва в тайбрека исперихчани отстъпиха злощастно с 15:17 за съжаление на публиката, която ги окуражаваше.
Пролича си, обаче, че тези момчета имат потенциал и отново волейболните треньори Иван и Иванка Василеви са сглобили боеспособен отбор, за което трябва да им се отдаде заслуженото уважение.