„Лудогорец“ стигна до дузпите, за да детронира „Славия“

„Лудогорец“ детронира „Славия“ в 1/8 финала в турнира за Купата на България. В редовното време срещата завърши 2:2, а при дузпите по-точни бяха разградчани – 4:3.Треньорът на шампионите Антони Здравков направи куп промени в своя състав. От титулярите започнаха единствено Сисиньо, Натанаел, Светослав Дяков и Вандерсон. От първата минута стартира 18-годишния продукт на школата на „орлите“ Доминик Янков.

Разградчани започнаха надъхано срещата. В 14-та минута обаче „Славия“ поведе в резултата. Галин Иванов би фаул от около 30 метра. Вратарят на домакините Хорхе Броун определено не бе подготвен за директен удар. Лидерът на „белите“ обаче стреля и прати топката в мрежата. Шампионите отговориха чрез добър пробив на Доминик Янков, който обаче завърши със слаб удар. Веднага след това Галин Иванов стреля, но над вратата. В 21-ата минута Шверчок отново надигра защитата на столичани и би от малък ъгъл, но Петков спаси. Секунди по-късно Бакалов центрира от корнер, Форстър продължи към Шверчок, който с глава стреля към Георги Петков. Вратарят отново бе безгрешен, а при добавката Вандерсон не уцели вратата. В 29-ата минута Лукас Саша пробва своя късмет с далечен удар, но кълбото пак мина над вратата.
В 35-та минута Шверчок тръгна сам през центъра на „бялата“ защита. Първо мушна кълбото между краката на Милен Гамаков, а след това премина Андреа Христов и Владислав Узунов, преди останал сам срещу Георги Петков да пусне топката под плонжа му – 1:1.
„Лудогорец“ стигна до обрат в 74-та минута. Сисиньо нахлу отдясно и подаде към Шверчок. Той овладя технично, като присъствието на Андреа Христов изобщо не го смути. Полякът се завъртя и прати топката във вратата на Петков – 2:1. Отговорът на „белите“ бе мигновен. Галин Иванов се освободи от Сисиньо. След това стреля силно между краката на Георги Теризиев, като Хорхе Борун отново не се намеси добре и топката бе в мрежата му – 2:2.

Така се стига до продължения, в които не падна гол. Пръв от бялата точка при дузпите вкара Славчо Шоколаров. Шверчок изравни, а безкомпромисно Влади Узунов отново даде преднина на „Славия“. Лукас Саша пръв пропусна, стреляйки в аут. Героят от мача Галин Иванов направи 3:1. Лукоки намали на 3:2 с мощен изстрел от бялата точка. След това Хорхе Броун спря Милен Гамаков. Кампнаяро направи 3:3 с отлично изпълнение. След това пък Георги Йомов повтори лошото изпълнение на Гамаков и Броун отново изби. Последната дузпа бе бита от Кешерю, който не остави никакви шансове на Георги Петков, пращайки го в другия ъгъл.