„Лудогорец“ се събуди, катурна „Ботев“ – Пловдив като гост с 3:1

„Лудогорец“ се пребори с налегналата го пролетна умора и победи с 3:1 „Ботев“ като гост. Разградчани стигнаха до победата с голове на Жуниор Кишада – два и един на Вандерсон.

Мачът бе важен, защото прекъсна и неприятната серия – загубата с 0:2 от „Берое“ в шампионата и злощастното 1:0 онзи ден от„Левски“ за Купата на България.
Орлите вече имат 58 точки на върха. „Ботев“ е шести – без победа след разделянето на отборите в две шестици.
„Лудогорец“ се хвърли в атака веднага след първия съдийски сигнал. И в 20-та секунда Марселиньо тресна гредата. Само минути след това Кишада се възползва от подаден му от защитник грешен пас в наказателното поле и не пропусна.
Кишада блесна и в 42-та минута след бърза атака. Бразилецът получи извеждащо подаване от Кайсара, справи се със защитник и прати топката в далечния ъгъл.
Резултатът остана такъв чак до 86-та минута, когато резервата Вандерсон беше изведен от Златински сам срещу Стаховяк и вкара третия гол.
Томаш Иршак обаче върна един гол още в ответната атака с хубав удар от разстояние.