„Лудогорец“ се спъна в Ловеч

„Лудогорец“ се спъна лошо в Ловеч – „Литекс“. Макар и в среща без значение за лидерството на Орлите в  шампионата, домакините обърнаха мача от 0:2 до 4:2 и се записаха в историята като единственият отбор, вкарвал два пъти четири гола на „Лудогорец“ в „А“ група /първият през през 2013-та/. Бьорн Йонсен пък е първият с хеттрик срещу разградчани.
„Литекс“ стори обрата само във второто полувреме, макар и да откри головата си сметка с твърде спорна дузпа. Нищо не предвещаваше крайния резултат от срещата, имайки предвид какво сътвори „Лудогорец“ до почивката – два безответни гола. Първият отбеляза Мисиджан още в шестата минута, а в добавеното след 45-та минута време Марселиньо изстреля неспасяем шут.

Второто полувреме бе за „Литекс“ – веднъж, два, три… четири пъти. Три от тях – Бьорн Йонсен …
Смените на Георги Дерменджиев не успяха да спрат устрема ловчанлии, които отново поглеждат към второто място в класирането.