„Лудогорец“ разчисти място във витрината си за поредна шампионска титла

„„Лудогорец“ постигна изключително ценна победа по пътя към четвъртата си поредна титла в „А“ група. В 26-я кръг на първенството разградчани победиха Литекс с 3:1 на „Лудогорец арена“, а срещата и двата тима завършиха с по 10 души.

Ловчанлии откриха резултата с гол на Бьорн Маарс, а Жуниор Кишада изравни преди Козмин Моци отново да блесне. Румънецът обърна мача, а в продължението Даниел Абало оформи крайния успех.

В 19-та минута в бърза контраатака отляво Румен Руменов центрира без забавяне към далечната греда, а топката мина над главата на Козмин Моци, а Бьорн Маарс я засече с атрактивен плонж – 0:1.
В 38-та минута обаче равенството бе възстановено. Марселиньо завърши многоходова акция с брилянтно прехвърляне над централните бранители, Кишада спря топката и я плъзна покрай излезлия напред вратар – 1:1.
„Лудогорец“ стигна до 2:1 в 76-та минута след изпълнение на пряк свободен удар отдясно. Кайсара центрира към близката греда, където Моци изпревари пазача си и с глава отклони удара. Топката мина над ръцете на Винисиус – 2:1.
Секунди преди края на продължението Марселиньо и Анисе комбинираха на скорост през и в наказателното поле, след което Дани Абало закова резултата на 3:1.