„Лудогорец“ не се спря и срещу пловдивския „Локомотив”

„Лудогорец“ не се спря и срещу коравия пловдивски „Локомотив” и взе шестата си поредна победа в „А“ група с 2:0 в домакинския си мач. Срещата бе решена от Марселиньо и Козмин Моци още през първото полувреме.
Орлите вече имат 11 точки преднина пред „Левски“ и „Берое“, които са с мач по-малко. „Лудогорец“ поведе в 22-та минута. На границата на наказателното поле Марселиньо с хубав удар по земя преодоля Ел Харуби за 1:0.
В 42-та минута след ъглов удар влезлият като резерва Пауло Серджо нескопосано опита да изчисти и Моци засече за 2:0.
След почивката и двата отбора имаха възможности за гол, но не постигнаха целта си. Емил Гъргоров и Димитър Велковски удариха греди, а Марселиньо и Кешеру пропуснаха да отбележат след свои удари. Румънският нападател беше сменен с Джоди Лукоки в 83-ата минута и прояви недоволството си. Веднага след това и Светослав Дяков улучи греда при чисто положение.