„Лудогорец“ – на три точки от шестата титла

„Лудогорец“ разби с 4:0 „Черно море“ и е само на три точки от шестата си поредна титла. Орлите предрешиха всичко в срещата още до почивката. Те поведоха в резултата още в 7-та минута. Тогава след контраатака топката се озова във Вандерсон, който веднага подаде към Кешерю. За румънеца не бе проблем отблизо да отбележи 20-я си гол в елита от началото на сезона. 2:0 направи Паломино с глава в 37-та минута след центриране на Вандерсон. Три по-късно най-добрият играч на терена – Вандерсон, се възползва от грешка в защитата на гостите и технично прехвърли Емо Михайлов – 3:0. Погромът за гостите бе оформен от Кешерю, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Кузма срещу Паломино.
През втората част играчите на Георги Дерменджиев намалиха оборотите и пожалиха състава на Георги Иванов – Гонзо, въпреки че създадоха няколко положения пред вратата на варненци.