„Лудогорец“ изтърва две точки от мача с „Левски“

„Лудогорец“ и „Левски“ направиха 0:0 в дербито на кръга пред 5000 зрители на стадион „Лудогорец Арена“. Така шампионите запазиха преднината си от 13 точки пред „сините“.  Но, на практика Орлите изтърваха две точки от дамакинския си мач осем кръга преди края на първенството.
През първата част играта бе равностойна, като голови положения пред двете врати липсваха. Реферът Ивайло Стоянов можеше да покаже втори жълт картон на Димитър Пиргов за явен фаул срещу Кешерю.След почивката „Лудогорец“ натисна и надигра „Левски“. Клаудио Кешерю, Джонатан Кафу и Жуниор Кишада имаха добри ситуации за гол, но не успяха да преодолеят Кръстев.
„Сините“ завършиха мача с десет души, след като Мехди Бурабя бе изгонен за два жълти картона в 75-ата минута.
Във вторник „Лудогорец“ приема „Литекс“ в първи полуфинал в турнира за Купата на България, а в следващия кръг от първенството на Първа лига гостува на ЦСКА.

One Reply to “„Лудогорец“ изтърва две точки от мача с „Левски“”