„Лудогорец“ загуби последния шампионатен мач

„Лудогорец“ загуби последния си мач в първенството с „Локомотив“ (Пловдив) с минималното 1:2, след спорна дузпа.
Като титуляри за орлите излязоха предимно млади футболисти от втория отбор, докато гостите заложиха на оптималния си състав. След равностойна игра в 32-та минута Мартинович бе изведен очи в очи с Даниел Наумов, младият страж го изпревари и игра с крак за топката. Футболистът на „Локомотив“ обаче падна на тревата и Георги Давидов прецени, че има основания да отсъди дузпа, която Камбуров превърна в гол. В 69-та минута Мартинович от упор отбеляза втори гол за пловдивчани.
Двата гола не обезкуражиха младите таланти на „Лудогорец“ и те бяха близо до обрат. Първо Славчо Шоколаров удари греда, а в 86-та минута след пас на Климентов с хубав удар Томас Цвятков намали на 1:2. В добавеното време, след едно разбъркване в наказателното поле, орлите бяха близо до изравняване, но никой не успя да нанесе решителния удар.