Купата на Десетите игри на ОК за футбол, волейбол, физкултура и спорт – Разград спечели „Водоснабдяване Дунав“

За десети път Общинският клуб за футбол волейбол, физкултура и спорт – Разград с председател Здравко Душков проведе традиционните Спортни игри по 6 вида спорт за работници и служители. Този път юбилейното издание бе в чест на 25-годишнината на ОК за ФВФСТ, за което бе учредена и специална купа за комплексно класиране. Спечелиха я спортистите от „Водоснабдяване Дунав“ – отборите на фирмата събраха най-много точки. По-нататък се наредиха: втори “Амилум България“, трети – Община Разград, четвърти – Клубът на привържениците на ЦСКА –Разград.
Надпреварата започна още в четвъртък с тенис на маса за мъже и жени. Класирането изглежда така: мъже – 1. Минко Петков, 2. Пламен Пенчев /ВиК/, 3. Мехнур Чакал /Община Разград; жени – 1. Ивелина Дончева, 2. Мария Златева.
Следваше волейбол за мъжzdravko 1е в спортната зала на ОУ „Васил Левски“. Там първи стана Сборен отбор, 2. „Амилум България“, 3. „Водоснабдяване Дунав“ . Надпреварата завърши в същата зала с масово участие в събота на дартс. При жените спечели Татяна Маринова, втора е Мирослава Дикова /и двете от ВиК/, а трета – Севдалина Петрова от Община Разград. При мъжете класирането е следното: 1. Пламен Радков – ВиК, 2. Веско Тодоров „Амилум България“ 3.Пламен Пенчев – ВиК.
При скока от място първа стана Севдалина Петрова, 2. Десислава Михнева, 3. Десислава Михнева, а при мъжете: 1. Живко Николов „Амилум България“, 2. Ивайло Пенчев, 3. Владислав Николов.
За годишнината на ОК за ФВФСТ – Разград и като признание за партньорството на организацията в провеждането на спортни инициативи за работници и служители, централата на КНСБ – София изпрати купа „1 май“ и златни медали за участниците в надпреварата по футбол. Купата спечели отборът на Община Разград, който на финала победи „Амилум България“ с 3:0. Сребърните медали спечелиха футболистите на „Амилум България“, а бронзовите – „Млин“ .
Случи се и нещо непредвидено: отборът на „Водоснабдяване Дунав“, класирал се на първо място в групата си, не можа да участва във финал, защото някои от футболистите трябваше спешно да се явят на работа заради авария.
Наградите бяха връчени днес на на коктейл в бистро„Зайо Байо“. Със специални плакети бяха наградени и редица деятели и фирми за принос към организацията.