Крах за Пиронкова на старта в Древния град

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,7 милиона долара. Пиронкова, която заема 47-о място в най-новото издание на световната ранглиста, загуби от Зарина Диас (Казахстан) с 5:7, 1:6 за 86 минути. В първият сет двете си размениха няколко пробива, но след 5:5 Диас взе подаването на съперничката си и при свой сервис поведе в резултата. 21-годишната казахстанка доминираше изцяло във втората част, спечели пет поредни гейма и приключи мача със седмия си пробив. Пиронкова отпада на старта в Рим за седма поредна година. Тя има един четвъртфинал там през 2008 година, но оттогава насам така и не съумява да преодолее първия кръг. За представянето си във Вечния град българката ще вземе 1 точка за световната ранглиста и 6020 евро от наградния фонд. Зарина Диас пък ще играе във втория кръг с поставената под №6 в основната схема Южени Бушар (Канада). /КРОСС/