Испанският административен съд потвърди изхвърлянето на „Реал“ от купата

Отборът на „Реал“ (Мадрид) засега остава дисквалифициран от турнира за Купата на Краля.
Решението на местния футболен съюз бе потвърдено от спортния административен съд в Испания, който отхвърли жалбата на кралския клуб. Преди това същото направи и апелативната комисия към местната централа.zx450y250_2677096
Ръководството на белите вече има само две инстанции, пред които да обжалва изхвърлянето на тима -редовния съд в страната, който разисква казуси от всякакво естествено и Спортния арбитражен съд в Лозана.
„Реал“ бе дисквалифициран, след като направи нелеп гаф, пускайки в игра изтърпяващия наказание Денис Черишев в първия мач срещу „Кадис“. Руснакът е имал натрупани картони от миналия сезон, когато играеше под наем във „Виляреал“.
Въпреки това той започна като титуляр и дори отбеляза първия гол в третата минута. Още на почивката обаче беше сменен, а тимът му победи с 3:1.