Волейболистите съхраниха сили с бърза загуба от Бразилия

Българският национален отбор по волейбол загуби тежко от Бразилия в седмия си мач от Световната лига. В двубой, в който треньорът Пламен Константинов реши да съхрани силите на основните си състезатели, българите отстъпиха с 0:3 (15:25, 19:25, 22:25) за 79 минути игра.

Селекционерът заложи изцяло на резервни играчи в първите два гейма на мача, в които българският състав не успя да окаже почти никаква съпротива на настоящия олимпийски шампион.

В третата част на полето се появиха повечето титуляри и това направи играта по-равностойна. Резултатът се движеше точка за точка почти до заключителната част на гейма, но бразилците все пак успяха да затворят мача с чиста победа.

България допусна четвърта загуба в турнира и ще се надява на победи срещу Сърбия и Аржентина в оставащите си два мача от груповата фаза, за да се класира за финалната шестица.