„Байер“ стигна до точката в мача с „Лудогорец“

„Лудогорец“ изпусна „Байер“ при гостуването в Леверкузен. Мачът завърши 1:1, като шампионът може да съжалява за пропуснатите положения. „Лудогорец“ бе много близо до първа победа в тазгодишното издание на груповата фаза на Лига Европа. До момента Марселиньо и компания имат три точки след равенствата с немците и в двата мача с кипърския АЕК.

На „БайАрена“ Орлите изиграха много силно второ полувреме и ако не бе неразбирателството при изравнителния гол на Вайзер българският шампион щеше да си тръгне и с трите точки от Леверкузен. Разградчани имаха още няколко възможности за попадение, най-чистото от което се откри пред Шверчок минута преди гола на Марселиньо, когато полякът избусна фронтално сам срещу вратаря.

Наставникът на българския шампион Антони Здравков заложи на различен стартов състав. На пейката останаха Антон Недялков, Марселиньо и Клаудиу Кешерю. Наказан бе Натанаел, а Джоди Лукоки и Кампаняро не бяха в групата поради травма. Именно резервата Марселиньо обаче даде импулс на „Лудогорец“ с влизането си в 63-та минута, когато Орлите буквално се преобразиха.

В 68-та минута плеймейкърът на орлите изведе великолепно Шверчок фронтално сам срещу Йозджан, но полякът стреля в тялото на вратаря. Само 60 секунди по-късно Марселиньо прескочи за Шверчок, който този път отигра брилянтно извеждайки набралия скорост плеймейкър сам срещу вратаря. Марселиньо овладя и копна топката покрай Йозджан за 1:0 за „Лудогорец“. В 70-та минута Вандерсон бе изведен отдясно след нова добра атака на „Лудогорец“, но стреля неточно. В 80-та минута домакините осъществиха най-опасната си атака до този момент. След продължително разиграване отдясно последва прострелно центриране, което Бейли засече, но Терзиев се хвърли самопожертвователно и предотврати почти сигурен гол. Последва добавка от 18-19 метра на резервата Хавертц, но ударът излезе над напречната греда.

Към края на срещата Байер натисна сериозно и в 85-та минута успя да изравни. Сисиньо спря не толкова опасно подаване отляво с ръка и реферът отсъди фаул. Последва центриране, което Ренан изби. Вайзер догони топката и с невероятен фалцов шут от почти нулев ъгъл вкара под напречната греда.