„Лудогорец“ на мач от Шампионска лига

„Лудогорец“ е само на един мач разстояние от Шампионска лига след великолепната си игра и логична победа с 2:0 над чешкия „Виктория“ – Пилзен в първа среща от плейофите на най-силния евротурнир.
Орлите бяха много по-добрият отбор, а тактиката, на която треньорът Георги Дерменджиев бе заложил, хвана напълно неподготвен съперника.
През първото полувреме всичко по-интересно бе пред вратата на Матуш Козачик, но гол така и не падна.
След подновяването на играта разградчани бързо стигнаха до 2:0. В 51-та минута Кафу проби в типичния си стил, а чешкият национал Хубник го събори в наказателното поле. Реферът Марк Клатенбърг, ръководил финалите на Шампионската лига и „Евро 2016“, отсъди дузпа. А Козмин Моци разпечата вратата зад Козачик – 1:0!
13 минути по-късно Марселиньо даде великолепен пас към Мисиджан, холандецът овладя и с левия крак вкара топката за втори път във вратата на чехите.