Класика: „Лудогорец”-„Стяуа” – 3:0

„Лудогорец” направи класика срещу румънския „Стяуа” в контрола в турския курорт „Белек”, съобщи клубният сайт. А победата можеше да бъде по-изразителна. Момчетата на Георги Дерменджиев играха много силно и не оставиха шансове за съперника.
Слeд като се превърна в герой в мача от плейофа за Шампионската лига, Козмин Моци отново наказа сънародниците си. Румънецът вкара за 1:0 в 14-та минута. Кишада добави за 2:0 в края на първата част, а резервата Чунчуков оформи класиката в 90-та мин.
Така „Лудогорец” постигна четвърта поредна победа по време на контролите си в Турция.
„Стяуа” стигна до единствената си опасност четири минути преди края на мача. Карп беше изпуснат от защитата на разградчани, но не успя да вкара от чиста позиция.