„Лудогорец“ се връща с точка от мача с ЦСКА-София

ЦСКА и „Лудогорец“ завършиха 1:1 в дербито от 18-я кръг на Първа лига. С равенството шампионите запазиха първото си място и аванса си пред червените. Разградчани поведоха още в 28-та минута с точен изстрел на Клаудиу Кешеру, който отбеляза 14-я си гол от началото на сезона.
Червените изравниха в 67-та минута с воле на Кирил Десподов. Орлите останаха с един по-малко заради червен картон на Сисиньо в 90-та минута.
След 18 кръга „Лудогорец“ остава водач с 45 точки, а ЦСКА е на шест зад шампионите. Третият „Левски“ е с 38 точки.
Равенството на „Българска армия“ прекъсна серията от 11 поредни победи на разграчани. Те не бяха губили точки от 26 август, когато отново в столицата направиха 0:0 със „Славия“.