„Лудогорец“ влезе с летящ старт в предварителните групи на Шампионска лига – 7:0 срещу „Крусайдерс“

Лудогорец“ започна похода си в Шампионската лига с рекордния резултат от домакинския мач в предварителните групи срещу северноирландския „Крусайдерс“.

Разградчани започнаха мача много свежо, по шампионски и това даде резултат в 25-та минута, когато Сисиньо върна топката на Марселиньо вътре в наказателното поле и той показа головия си инстинкт – 1:0.

Вторият гол се оказа… автогол на Браун, който сбърка в наказателното поле след подаване на Кешерю към Вандерсон и последното докосване бе на северноирландеца.

Голмайсторът на „Лудогорец“ Клаудио Кешерю бе прецизен в 53-та минута с глава и направи резултата класически – 3:0.

Това обаче изостри още апетита на Орлите. Четвъртото попадение не закъсня, втори гол на Марселиньо в 66-та минута, за пети път, след отлично подаване на Марселиньо, от воле Шверчок простреля Шон О‘Нийл в 73-та минута.

И това не бе всичко – за 6:0 точен бе пак Шверчок в 78-та минута. А за 7:0 – хеттрика си полякът оформи в 80-та минута.

Това се оказа крайният резултат – най-убедителната победа досега на „Лудогорец“ в евротурнирите.