„Лудогорец“ се измъкна срещу „Септември“ с дузпа пет секунди преди края на продължението

„Лудогорец“ победи трудно „Септември“ с 1:0 в мач от 23-я кръг на Първа лига. Голът падна в последната минута на мача. Клаудио Кешерю се разписа от дузпа, осъдена за фаул срещу Марселиньо.

През първото полувреме „Лудогорец“ имаше тотално превъзходство и пропусна няколко чисти положения. Пред Шверчок и Вандерсон по два пъти се откри възможност да отбележат гол, но вратарят на гостите Галев имаше шанс и топката не влезе във вратата му. В 31-та минута Марселиньо изведе Лукоки в чиста позиция, но останал сам срещу стража на Септември, холандецът пропусна.

След почивката Орлите отново имаха преимущество, като положенията пред Галев не липсваха. Влезлият като резерва Кешерю и Натанаел бяха близо до гола, но Галев беше безупречен. Борис „Галчев“ от „Септвмври“ бе изгонен за два жълти картона след груби фаулове. Така се стигна до последната минута, в която „Лудогорец“ стигна до трите точки.