Григор Димитров преодоля с лекота първия кръг в Мелбърн

Григор Димитров преодоля с лекота първото си препятствие на Australian Open. Световният №3 имаше нужда от 97 минути, за да се справи с дебютанта в турнирите от Големия шлем Денис Новак. Българинът даде само шест гейма на австрийски квалификант и постигна убедителен успех с 6:3, 6:2, 6:1.

Във втория кръг миналогодишният полуфиналист отново ще играе с тенисист, преминал през квалификациите – 21-годишния швед Елиас Имер или 22-годишния американец Макензи Макдоналд.

Димитров не срещна особени трудности срещу Новак, който заема 226-ото място в световната ранглиста. 24-годишният австриец опита да бъде агресивен и да притиска съперника, но направи твърде много грешки, с което допълнително улесни задачата на българина.

Световният №3 имаше колебания единствено на начален удар. Той започна мача с две двойни грешки в първия гейм и завърши с общо пет при седем аса. Българският тенисист беше безапелационен, когато вкараше първи сервис – 87% спечелени точки.

Димитров постигна 17-a победа в 24-ия мач при осмото си участие в Australian Open и осма в последните си девет мача във всички турнири.