Григор Димитров пак се измъчи, но вече е на полуфинал

Григор Димитров отново се измъчи, но показа характер и се класира на полуфиналите на турнира в Бризбейн (Австралия).

След като в четвъртък световният номер 3 срещна изненадващи затруднения срещу австралиеца Джон Милман, днес българинът отново пусна сет, но все пак победи с 6:3, 6:7 (3), 6:4 намиращия се на 50-о място в световната ранглиста британец Кайл Едмънд.

На предпоследното стъпало по пътя към защитата на титлата Григор Димитров отново ще се изправи срещу представител на домакините – Ник Кириос, който победи с 1:6, 6:3, 6:4 украинеца Александър Долгополов.
Кириос е поставен под номер 3 в схемата на турнира и в момента е 21-ви в световната ранглиста. Именно срещу него Димитров през миналата година спечели финала в Синсинати, след който вдигна първия си трофей от сериите „Мастърс 1000″. Общо двамата имат два мача един срещу други, и двата завършвали с победа за българина.