„Лудогорец“ стартира подготовката с 9:0

„Лудогорец“ стартира с разгромна победа подготовката за новия сезон. Шампионите смазаха с 9:0 новия член на Югоизточна“В“ група Атлетик (Куклен), съобщи клубният сайт.
Неофициален дебют за шампионите записаха новите попълнения Густаво Кампаняро и Игор Пластун.
Съвсем логично футболистите на Георги Дерменджиев започнаха мача по-силно. Първите минути пропуски направиха Ангуло, а вратарят на Атлетик Емил Данчев спаси положение на Сисиньо и Кампаняро. В 18-та минута Чунчуков направи шокиращ пропуск, Кишада бе изведен сам срещу вратаря на третодивизионния отбор, преодоля и подаде на Чунчуков, който на празна врата не можа да намери очертанията и би в аут. Малко по-късно и Кишада направи пропуск. Вратарят на шампионите Владислав Стоянов почти не играеше с топката.
В 34-та минута Ангуло центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле най-съобразителен бе Преслав Петров, който с глава направи 1:0. Секунди след това Чунчуков се реваншира за пропуска си и след самостоятелен пробив удвои преднината на шампионите.
През вторите 45 минути шампионите показаха на живо как се прави предаването „Гол след гол“. В 50-та минута юношата Светослав Ковачев без проблеми направи 3:0. В 57-та минута Вандерсон вкара четвърто попадение. 10 минути по-късно отново техничарят отбеляза. Секунди по-късно Саша с левия крак направи 6:0. Пак след секунди Кафу отбеляза седмото попадение за шампионите. 8:0 направи българският национал Марселиньо. Именно звездата на разградчани оформи и крайния резултат в 87-та минута.
Днес шампионите ще изиграят още една контрола в Смолян. Тя ще бъде в 10,30 часа срещу друг третодивизионен съперник „Евроколеж“.
В понеделник отборът на Георги Дерменджиев лети за Австрия, където ще се проведе същинската част от подготовката на разградчани.