„Лудогорец“ недосегаем на върха с 12 точки аванс след 1:3 с „Пирин“ като гост

„Лудогорец“ вече е недосегаем на върха в класирането с 12 точки аванс пред „Левски“ след днешното 1:3 с „Пирин“ като гост в Благоевград и се приближи с още една крачка към петата си поредна титла в шампионата на „А“ група.
Домакините в мача направиха добро полувреме, поведоха с гол още в третата минута, но в последните секунди на първата част разградчани им развалиха настроението с изравнителен гол. И вкараха още два през второто полувреме. А можеха и повече…
В третата минета Даниел Младенов от „Пирин“ се откъсна по дясното крило и центрира. Топката попадна у Козмин Моци за… автогол.
В 45-та минута Натанаел открадна топката от Сандански пред наказателното поле и подаде на Джонатан Кафу за 1:1.
Пълният обрат дойде в 62-та минута. Клаудиу Кешеру направи 0:2 след атака отляво, преминала през Джоди Лукоки и Марселиньо.
Седем минути след това Кишада откри на точката за дузпата Кафу. Послед финт и трети гол за гостите.
„Пирин“ доигра мача с десет души, след директен червен картон за Румен Сандев, който влезе много грубо отзад в краката на Кишада.