„Лудогорец“ тръгна с победа през пролетта над конкурента за титлата

Лудогорец“ тръгна през втория дял на шампионата с победа 2:1 над конкурента за титлата „Левски.
Разградчани вече са на осем точки пред „сините“ и на шест от втория „Берое“.
Домакините стигнаха до победата с голове, съответно в петата и десетата минута на двете полувремена – разписаха се Вандерсон и Лукас Саша, а левскарите върнаха един гол след удар на Прохазка, като преди това – 20 минути преди края, Орлите останаха с човек по-малко заради червен картон на Моци.
IMG_9562 (1296 x 864)Мача „отпушиха“ със страхотна комбинация трима бразилци. Кишада центрира добре към Марселиньо на границата на наказателното поле, а той овладя и пусна към Вандерсон отляво. А той хладнокръвно елиминира вратаря.
До края на полувремето на преден план бяха безплодните единоборства.
Но в 55-та минута Марселиньо изпълни пряк свободен удар право към стража на софиянци Йоргачевич. Топката обаче се удари в гърба на Лукас Саша и влетя в опразнения от вратаря ъгъл.
IMG_9563 (1296 x 864)В 70-та минута, Козмин Моци бе изгонен за страшно влизане в краката на Прохазка. Реферът смени цвета на жълтия картон след консултация с помощниците си – директен червен.
Логичното дойде в 81-та минута. След корнер топката стигна до непокрития Прохазка – 1:2.
Мачът свърши както и първото полувреме – с много единоборства, без опасни удари и към двете врати.