„Лудогорец“ се смили над „Монтана“, но е втори в класирането

„Лудогорец“ се смили над „Монтана“ и завърши днешния си домакински мач с победа само 2:0, но заради снощния равен на „Литекс“ с „Локомотив“ – Пловдив излезе на второ място в „А“ група.
Джонатан Кафу във 2-та минута и Клаудиу Кешеру в 75-ата осигуриха трите точки за тима на Едуард Ераносян, а вратарят на „Монтана“ Христо Иванов изигра много силен мач и предотврати по-тежка загуба за тима си.
Едуард Ераносян отново остави на пейката Владислав Стоянов, Александър Александров и Михаил Александров. Цял мач пък изигра юношата Венцислав Керчев, който в предишния кръг срещу „Левски“ беше сменен още в петата минута заради контузия.
„Монтана“ записа трето поредно поражение и заема предпоследната девета позиция с 12 точки и аванс от осем пред „Пирин“.