„Лудогорец“ пропусна да поведе класирането след равен с „Левски“

„Лудогорец“ пропусна да поведе класирането след равенството 1:1 с „Левски“ в голямото дерби от 12-я кръг на А група.
С 22 точки и запазиха първото място заради по-добрите си показатели в директните мачове с „Литекс“, който има същия актив. Разградчани пък остават трети само с точка по-малко.
Двубоят на стадион „Георги Аспарухов“ предложи голям заряд и много битка. Головите положения бяха малко, а равенството изглеждаше закономерния резултат с оглед показаното от двата отбора. Те имаха своите шансове да измъкнат трите точки, но не успяха да го сторят през 100-те минути игрово време.
„Левски“ откри резултата в края на първото полувреме, когато опит за центриране на Живко Миланов влетя директно във вратата на Милан Борян. „Лудогорец“ успя да изравни след страхотно изпълнение от пряк свободен удар на Клаудиу Кешеру в 60-ата минута.
Шампионите не бяха достатъчно агресивни преди почивката, но през втората част заиграха доста по-добре и създадоха по-чистите положения. Те стигнаха до прекрасен шанс за втори гол, но Вандерсон направи изключителен пропуск на празна врата.