Юношите на „Лудогорец“ мачкат наред: U 19 сложи два на „Черно море“, U 15 – три на ЦСКА

Юношите на „Лудогорец“ се представиха повече от достойно на четвъртфиналите републиканското първенство – U19 вкара два безответни гола на „Черно море“, а U15 оформи класика: 3:0 срещу връстниците си от ЦСКА. Двата мача се играха в страхотна жега на стадион „Балканфарма“. Любопитното бе, че столичани днес имаха много солидна агитка с плакати, транспаранти и хореография, което обаче не им помогна.
Резултата срещу Моряците откри в 35-та минута Денислав Александров. До втория си победен гол момчетата на Веселин Боримиров стигнаха 90-та минута – резервата Юнуз Юнуз оправда доверието на треньора – 2:0.
Реваншът в четвъртфинала е във вторник във Варна.
От своя страна 15-годишните Орлета на Радослав Комитов и Диян Ангелов бавно и методично стигнаха до класиката 3:0 само за едно полувреме в четвъртфинала в своята възрастова група.
Кристиян Кънчев вкара два пъти – в 4-та и 42-та минута. Между неговите две попадения Николай Томов заби в 22-ата минута след страхотно двойно подаване.IMG_3164
След мача треньорът Комитов не скри задоволството си от видяното, но верен на принципите си каза, че момчетата е можело до бъдат много по-концентрирани по време на играта.
Реваншът на този мач е в сряда в „Царско село“.