С Дерменджиев „Лудогорец“ вече бие

„Лудогорец“ постигна първа ценна победа след завръщането на Георги Дерменджиев начело на отбора. Шампионите надделяха трудно с 1:0 над Славия в „Овча Купел“. Единственото попадение реализира Козмин Моци от дузпа в 37-ата минута. Срещата между „белите“ и шампионите се игра при ужасни метеорологични условия, с почти ураганен вятър.
Срещата започна много силно за Орлите. Най-чистото положение през първото полувреме беше в 31-вата минута. Тогава Кешерю изведе сам срещу Марио Кирев Вандерсон, но топката срещна гредата. Секунди след това Марселиньо бе изведен отново сам срещу Марио Кирев, като бе фаулиран от вратаря. Съдията Георги Кабаков отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който хладнокръвно я прати в мрежата на „Славия“ – 1:0.
Още в първите секунди на втората част „Лудогорец“ отбеляза втори гол. Той бе дело на Джонатан Кафу. След близо 30 секунди радост, реферът Георги Кабаков отмени попадението, тъй като според реферът зад вратата топката била излязла в аут.
До края на мача не се откри по-чиста ситуация пред някои от двете врати.
В следващия кръг разградчани приемат „Берое“.