„Лудогорец“ стигна до 2:2 с „Дунав“

„Лудогорец“ трудно стигна до 2:2 с „Дунав“ в мач от XXXII кръг на Първа лига пред около 10 000 зрители на стадиона в Русе.

В първите минути домакините бяха по-активни и поведоха в 12-та минута. В бърза атака Аясс изведе Бранимир Костадинов. Той надбяга Сисиньо и пусна към Васил Шопов. Паломино се размина с топката и халфът на „драконите“ отбеляза – 1:0.
Шампионите изравниха в 66-та минута. Марселиньо изведе технично Кешерю зад гърба на защитата, а отблизо не бе проблем за румънския таран да отбележи 22-я си гол от началото на сезона.
В 78-та минута Дунав пак поведе в резултата. Ненов надбяга Александър Василев и шутира, Ренан спаси, но топката отново попадна в крилото. Той подаде към непокрития Бирсент Карагерен, който отблизо не сбърка – 2:1.
Драмата обаче тепърва предстоеше. В 88-та минута Марселиньо центрира отляво, топката попадна в непокрития Кафу, който би, Будунов се опита да изчисти, но кълбото срещна крака на Милчев и се озова в мрежата на Дунав – 2:2.