„Лудогорец“ свали „Звезда“ от небосклона и се готви за дълга европейска есен

С гол на Джонатан Кафу и хеттрик на Вандерсон „Лудогорец“ свали „Звезда“ от небосклона и остава в битката за влизане в групите на Шампионската лига.
Българският шампион победи сръбския първенец „Цървена звезда“ с 4:2 след продължения и с общ резултат 6:4 се класира за последния квалификационен кръг на най-силния клубен турнир.
Най-малко още осем европейски мача очакват момчетата на Георги Дерменджиев тази есен, защото дори да отпаднат в плейофите за Шампионската лига, разградчани вече имат гарантирано участие в груповата фаза на Лига Европа.201608030239539496
Герой на мача бе бразилецът Вандерсон, който отбеляза три гола за успеха на Орлите. А Кафу направи слалом край петима футболисти прати топката в мрежата.
„Лудогорец“ пръв получи гол – с първия си удар към вратата Доналд откри резултата в 17-та минута. Кафу изравни в 23-та минута. Пет минути преди почивката след страхотна атака Вандерсон се озова в чиста позиция и прати топката под плонжа на Кахриман. В последните секунди на първото полувреме Игор Пластун получи втори жълт и червен картон. След последния съдийски сигнал на италианския рефер на път към тунела Канга удари в лицето Светослав Дяков, заради което получи червен картон.201608030240163222
„Луогорец“ бе по-добър и през второто полувреме, но сърбите пак вкараха първи. В 62-та минута Ибанес се разписа от дузпа след нарушение на влезлия като резерва Паломино. До края двата отбора не създадоха много чисти положения и се стигна до продължения. И тогава „Лудогорец“ изригна. В разстояние на пет минути Вандерсон оформи хеттрика си и наоколо стана тихо. А на „Мала Маракана“ имаше 50 000 зрители…