„Лудогорец” продължава да бие – ред беше на третия в Украйна „Заря“

„Лудогорец” записа третата си поредна победа по време на подготовката в Турция – този път с 2:1 третия в Украйна „Заря” – Луганск, съобщи клубният сайт.
В първите две контроли разградчани биха германския „Фортуна” – Дюселдорф с 3:1 и чешкия шампион „Виктория” – Пилзен с 2:1. Точни за днешния успех бяха Натанаел от дузпа и Михаил Александров.
Треньорът Георги Дерменджиев направи няколко промени в своя титулярен състав. На вратата започна Милан Борян, а на върха на атаката действаше Жуниор Кишада. За пореден път на терена бе и Тейнур Марем.

Резултатът бе открит в 28-та минута с лек гол във вратата на разградчани. Точен бе беларусинът Михаил Сиваков.
Орлите изравниха в 72-та минута след дузпа за игра с ръка на футболист на „Заря” в наказателното поле. Натанаел не остави шансове на вратаря от бялата точка Развръзката дойде в 87-та минута. След добра атака резервата Цветелин Чунчуков стигна до топката до аутлинията, върна към Михаил Александров, който реализира – 2:1 за разградчани.
В следващата си контрола, в неделя, „Лудогорец” ще срещне отново стария си познайник „Стяуа”.