„Лудогорец“ прегази „Жалгирис“ и продължава смело в Шампионската лига

„Лудогорец“ продължава в третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като направо прегази с 4:1 „Жалгирис“ в едно лудо второ полувреме на мача реванш в Разград.

Орлите трябваше да се осъзнаят след ранен гол на Нюаджи, който изведе „Жалгирис“ напред. 41-та минута обаче принадлежеше на Натанаел за изравнителния гол.През втората част с попадението на Вандерсон „Лудогорец“ поведе, а Кешеру на два пъти с красиви попадения показа класата си.

С победата, „Лудогорец“ прекъсна и серията си от 10 поредни двубоя без успех в европейските турнири, която се простираше от август 2016 г.

Георги Дерменджиев направи общо четири промени в титулярния си състав в сравнение с първия двубой. Хорхе Броун, който записа дебют, Игор Пластун, Светослав Дяков и Клаудиу Кешеру замениха Ренан, Георги Терзиев, Кампаняро и Джоди Лукоки.

В третия предварителен кръг на Шампионска лига „Лудогорец“ ще срещне шампиона на Израел „Апоел“ (Беер Шева), който отстрани унгарския „Хонвед“ след две победи.