„Лудогорец“ победи 4:2 „Витоша“ в София

„Лудогорец“ спечели с 4:2 гостуването си на „Витоша“ (Бистрица) в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Григор Долапчиев през първата част, но гостите изравниха с голове на Върджил Мисиджан и Козмин Моци за 2:2 до почивката. След нея Густаво Кампаняро и Жуниор Кишада реализираха още два пъти за втората победа на българския шампион през този сезон.
„Витоша“ шокира шампиона още в 4-та минута, когато Отофе Пол изведе Румен Гьонов по дясното крило. Десният бек намери по отличен начин Григор Долапчиев, който разстреля Ренан от 7-8 метра за 1:0.
„Лудогорец“ реагира бързо и след сериозен натиск изравни резултата в 12-та минута. Тогава Сисиньо изведе Лукас Саша, който с великолепно центриране отдясно намери Мисиджан и холандецът вкара в празната врата за 1:1.
В 36-та минута дълъг пас изпревари Моци и Терзиев, Долапчиев настигна топката и след хубав диагонален шут разстреля за втори път разградчани.
Радостта на “бистришките тигри” трая само 120 секунди, защото буквално след изпълнението на центъра Орлите организираха атака, Василев излезе неразчетено и фаулира Мисиджан в наказателното поле, което принуди рефера да отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който вкара в долния ляв ъгъл за 2:2.
В 73-та минута индивидуалната класа на Мисиджан доведе до трети гол в полза на „Лудогорец“. Холандецът надбяга двама противникови бранители и намери перфектно безличния до този момент Кампаняро, който се хвърли и със страничен удар вкара за 3:2 в полза на шампионите.
В 85-та минута „Лудогорец“ вкара за четвърти път. Христозов допусна груба грешка, позволявайки на Кишада да му отнеме топката. Бразилецът остана очи в очи с Василев и без проблем отбеляза за 2:4.