„Лудогорец“ победи „Черно море“ във Варна и ще зимува на върха

„Лудогорец” победи с 2:0 като гост „Черно море“ в 20-я кръг на „А“ група и си осигури първото място след есенния дял на шампионата. Орлите събраха 38 точки, с три повече от „Левски“, който след малко приема „Литекс“. Головете за разградчани вкараха Джонатан Кафу (49) и Клаудио Кешеру (62).
Първото полувреме бе на приливи и отливи.
А второто започна с гол във вратата на домакините. Първото попадение вкара Джонатан Кафу в 49-ата минута, който бе изведен сам срещу вратаря от Марселиньо.
В 62-ата минута Клаудио Кешеру увеличи аванса. Светослав Дяков намери Марселиньо в наказателното поле, който без да се бави с глава подаде към румънеца. Таранът овладя и с ефектен удар оформи крайния резултат в срещаща.
Отличен мач направи Владислав Стоянов, който секунди преди края показа класа и отрази опасен удар на Бурабия.