„Лудогорец“ завърши сезона със загуба в Пловдив

В мач без значeние и за двата тима шампионът „Лудогорец“ приключи сезона със загуба с 1:2 при гостуването на „Ботев“ (Пловдив). Домакините записаха в групата си само 15 футболисти, а гостите излязоха изцяло с резерви и млади играчи, които до момента не бяха играли в елита.
Двубоят беше последен в кариерата на рефера Георги Игнатов и с него беше открит финалният кръг на „А“ група за този сезон.
В 18-та минута пловдивчани откриха резултата. Васев беше изведен зад защитата от Тодор Неделев, напредна на скорост и прати топката покрай вратаря Георги Аргилашки.
Чак в 87-та минута Кристиан Димитров засече центриране от ъглов удар и вкара първия си гол в „А“ група.
Но пък в последната от четирите минути добавено време Венцислав Керчев намали резултата с удар отблизо.
„Ботев“ завършва първенството на седмо място с 33 точки след осем победи, девет равенства и 15 загуби. „Лудогорец“ остава със 70 точки, постигнати след 21 победи, седем равенства и четири поражения.