„Лудогорец“ дръпна с 10 точки на върха след победата над „Славия“

„Лудогорец“ победи с 2:0 Славия в мач, който продължи два дни. Както е известно, срещата започна в неделя от 15,00 часа, но заради обилния снеговалеж в София, от нея се състояха само 12 минути. Днес в доиграването Орлите нямаха проблеми с младия отбор на „белите“ и лесно увеличиха преднината си на върха пред „Левски“ на 10 точки.
В първите минути след началото на доиграването двата отбора си размениха по един удар чрез Натанаел и Калоян Кръстев. Плоследваха още по няколко атаки, но до гол не се сигна.
Първият гол падна едва в 67-та минута. Тогава Вандерсон центрира към Кешерю, който с хубав удар с глава откри резултата. Точка на спора сложи Жуниор Кишада в 76-та минута, след кото елегантно се завъртя и с красив далечен удар не остави шансове на Георги Петков.
В четвъртък шампионите гостуват на ФК „Копенхаген“ в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа.