Деца и ветерани по трасето на 52-я крос „Освобождение“

Днес по заснежените улици на Разград се проведе традиционният, вече 52-ри по ред, крос „Освобождение“, посветен на Деня на Разград – 28 януари.
Началото на състезанието даде секретарят на община Разград Нели Добрева, а сред гостите бе и кметът на побратимения на Разград руски град Орел Василий Новиков, който награди и част от състезателите в бягането.
По трасето с различна дължина, от 300 до 2200 м, се пуснаха от десетгодишни момичета момчета до ветерани на 70.
IMG_8546 (1296 x 864)В кроса се включи и Митко от ОУ „В.Левски”, който пробяга разстоянието с гипсирана ръка.
Състезателите бяха разделени в седем възрастови групи за двата пола, плюс ветераните – мъже и жени.
Победилите при жените и мъжете станаха съответно Елена Борисова и Ивайло Атанасов, а при ветераните – Рени Петрова и Росен Иванов.
IMG_8559 (1296 x 864)Първите трима във всяка група получиха медали и предметни награди, класираните до шесто място – предметни награди и грамоти за участие.