Григор Димитров ще играе с Федерер на Australian Open

Григор Димитров отстрани трудно дебютанта Марко Трунхелити, но преодоля втория кръг на Australian Open след победа с 6:3, 4:6, 6:2, 7:5. Следващият съперник на българския тенисист е рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер.
Швейцарецът имаше доста по-лесен мач срещу Александър Долгополов, в който се наложи с 6:3, 7:5, 6:1 за 93 минути.
Димитров също очакваше бърза победа, тъй като съперникът му заема 210-то място в световната ранглиста и за пръв път в кариерата си участва в основната фаза на турнир от Големия шлем.
25-годишният аржентинец обаче показа борбена игра и много добър форхенд, а 24-годишният българин имаше моментни колебания, които удължиха престоя му на корта до 2 часа и 38 минути.
По този начин общото игрово време на световния №29 от началото на турнира достигна 5 часа и 5 минути, докато следващият му съперник на корта премина през първите си две срещи само за 2 часа и 45 минути.
Димитров завърши мача с 11 аса, реализира пет пробива от девет възможности, докато Трунхелити имаше осем шанса, но се възползва само два пъти.
Григор Димитров ще се изправи за пети път срещу Роджър Федерер. Българинът все още няма победа срещу швейцареца, а преди две седмици в четвъртфиналите на турнира в Бризбейн за първи път взе сет на носителя на 17 титли от Големия шлем.
Победителят от петия мач между Димитров и Федерер ще срещне в осминафиналите Доминик Тийм или Давид Гофен. Австриецът разби Николас Алмагро, а белгиецът отстрани Дамир Джумхур.