Григор Димитров стартира с победа участието си на Australian Open

Григор Димитров стартира участието си на Australian Open с чиста победа със 7-6(2) 6-3 6-3 над представителя на домакините Кристофър О’Конъл, №231 в световната ранглиста.
Първата ни ракета не знаеше какво да очаква от неизвестния си съперник, който се представи достойно в първия сет, и с оглед на разликата в класите – в процеса на мача вложи точно толкова усилия, колкото е необходимо, за да вземе трисетов успех.
Статистиката отчете 15 аса (нито една двойна грешка) за победителя, 98% спечелени точки на първи сервис, 13 брейкбола (3 реализирани) и нито един брейкбол за австралиеца.
Във втория кръг Григор ще се изправи срещу Хьон Чунг. 20-годишният кореец отпусна само седем гейма на Ренцо Оливо за крайното 6-2 6-3 6-2.
Чунг в момента е извън Топ 100 на световната ранглиста и заема №105, но през есента на 2015 г. стигна до 51-та позиция. Двамата с Димитров не са се изправяли един срещу друг.