Бойко Борисов изведе Бистришките тигри до финал в първенството за ветерани след победа над „Лудогорец“

С гол на премиера Бойко Борисов „Витоша“ – Бистрица победи ветераните на „Лудогорец“ с 2:1 и е на финал. Борисов откри резултата в срещата след фамозен удар с левия крак горния десен ъгъл на вратата на Орлите. През второто полувреме той разтресе и гредата на вратата, пазена от изпълнителния директор на разградчани Ангел Петричев. Пет минути преди края „Витоша“ поведе с 2:0 след гол на Светослав Петров след пас на Георги Пеев. Крайният резултат оформи Димитър Мутафов от фаул.
В състава на гостите освен Петричев, личаха още иманата на Ради Здравков, Марин Петров, Димитър Мутафов, Яков Папарков, Христо Господинов, Петър Пенчев. В единайсеторката на „Витоша“ пък бяха бившите национали Георги Пеев, Светослав Петров, Гошо Гинчев и Чавдар Атанасов. Играещ треньор е Борислав Георгиев-Бобъра, на терена бе и бившият голаджия на Славия Николай Божов, както и някогашният играч на ЦСКА и Ботев (Пд) Мариян Германов и президентът на Витоша Сергей Ташков.
Победителят в полуфиналния двубой ще играе на финала срещу „Нефтохимик“ на 28 май в Стара Загора.