Отборът на ОДМВР-Разград спечели турнира по футбол за празника на МВР

С турнир по футбол на малки врати полицейските служители откриха изявите по повод Професионалния празник на МВР – 5 юли. Домакин на проявата бе ПФК „Лудогорец” . Срещите се играха на спортния терен в „Гнездо на орли” на принципа две полувремена по 15 минути. В надпреварата се включиха шест отбора. Свои тимове изпратиха РУ – Разград, РУ-Лозница, РДПБЗН – Разград, РУ – Исперих, РУ-Кубрат и ОДМВР – Разград.
Отборите играха, разделени в две групи по три тима всеки срещу всеки. В „А” група с две победи и голова разлика 8/4 първи се класира отборът на Районно управление – Разград. Последваха го пожарникарите, които имаха една победа, една загуба и голова разлика 6/4. В „Б” група първенец след срещите се оказа отборът на дирекцията – една победа, един равен мач и голова разлика 8/3. След него се класира тимът на РУ-Исперих с голова разлика 5/4. На финала останаха четири отбора – за първо място се бориха отборите на Дирекцията и на РУ-Разград, а за трето – РУ-Исперих и РДПБЗН. В крайното класиране четвърти остана отборът на Исперих, трето място спечели отборът на огнеборците. Равен мач с резултат 1:1 направиха тимовете, спорещи за първо и второ място. Последваха дузпи, след които крайният резултат се оформи 4:3 в полза на Областната дирекция. Така шампионската титла грабна тимът на ОДМВР-Разград, а второ място завоюва отборът на РУ-Разград. За състезателите на първо, второ и трето място бяха подсигурени парични награди от Спортен клуб „Хан Аспарух”.